1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Volkan Ünlü

Denizli Tekstil - 1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Volkan Ünlü

Denizlili tasarımcı Volkan ÜNLÜ, 1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışmasında  iki dalda birden  dereceye girerek göz doldururken, hem firması İRYA Tekstilin hem de Denizlinin adını gündeme taşıdı.

Uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilmek amacıyla, Uludağ Tekstil İhracatçılar Birliği (UTİB) tarafından, TİM ve TETSİAD işbirliği ile bu yıl ilk defa düzenlenen 1. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışmasında MS Grup Firmalarından İRYA Tekstilin genç tasarımcısı Volkan ÜNLÜ, iki ayrı kategoride birden  dereceye girerek ödüle layık görüldü.
17. İstanbul EVTEKS Fuarında düzenlenen ödül töreninde tasarımcımız ödüllerini UTİB başkanı İbrahim BURKAY ve DENİB başkanı Süleyman KOCASERTten aldı.

Yarışma  yatak, perde, banyo ve döşemelik kumaş  grubu  olmak üzere 4 ayrı kategoride  düzenlendi.
Ayrıca en inovative tasarım ödülüyle birlikte toplam 21 ödül verildi. Profesyonel ve öğrenci tasarımları olarak iki ayrı katagoride yapılan yarışmada toplam  9 profesyonel tasarımcı  ve 10 öğrenci tasarımcı ödüllendirildi.
Denizliden İRYA Tekstilin genç tasarımcısı Volkan ÜNLÜ profesyonel dalda yatak grubunda nevresim tasarımıyla ikincilik, profesyonel banyo grubunda da havlu tasarımıyla üçüncülük kazanarak iki dalda da ödüle layık görülen tek profesyonel tasarımcı olmuştur.Share |


Haber Tarihi : 02.04.2012
<< Geri